JEUNESSE world

Wyglądaj młodo, bądź zdrowy i ciesz się z życia!

Komórki macierzyste

Dodaj komentarz

Dla wielu z nas pojęcie „komórki macierzyste” jest całkiem nowe – często tak naprawdę nie wiemy, co ono oznacza i co się za nim kryje. Tym bardziej nie wiemy, czy jest jakaś różnica pomiędzy embrionalnymi a dorosłymi komórkami macierzystymi. Skoro i jedno, i drugie, to komórki macierzyste. Dlatego też wyjaśniamy – istnieją dwie podstawowe grupy komórek macierzystych: embrionalne i dorosłe.

Te pierwsze uzyskuje się na dwa sposoby: z embrionów niewykorzystanych do zapłodnienia in vitro, przekazanych do badań naukowych albo za pomocą klonowania terapeutycznego (wstawienia materiału genetycznego z komórki ciała pacjenta do komórki jajowej dawcy). W ciągu pół roku z wyjściowych 30 komórek pobranych z określonego miejsca embrionu w stadium przedimplantacyjnym (blastocysty składającej się z ok. 100 komórek) można w pół roku wyhodować miliony embrionalnych komórek macierzystych.

Dorosłe, inaczej somatyczne komórki macierzyste, występują w wykształconych już tkankach. Do narządów, w których stwierdzono ich istnienie, należą: mózg, szpik kostny, krew obwodowa, naczynia krwionośne, mięśnie szkieletowe, skóra i wątroba. Zawsze jednak komórki macierzyste stanowią bardzo niewielki odsetek danej tkanki.

A skoro już wiemy, na czym polega różnica, przypominamy, że technologie firmy Jeunesse zostały opracowane w oparciu o dorosłe (a nie embrionalne) komórki macierzyste.

Umiejętność zastosowania Komórek macierzystych to przełomowa technologia, która jest jednym z najbardziej istotnych osiągnięć naukowych na polu medycznym ostatnich pięćdziesięciu lat. Efektem jej jest ekskluzywny produkt pomagający przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, jędrność, gładkość i elastyczność poprzez synergiczne połączenie technologii komórek macierzystych i naturalnych procesów ciała, stymuluje produkcję matrycy białek takich jak kolagen i elastyna. W rezultacie uzyskuje się spulchnienie i ujędrnienie skóry, co pomaga zmniejszyć zmarszczki i bruzdy.

Technologia dorosłych komórek macierzystych radykalnie poszerza horyzonty możliwości ochrony skóry. Jest rewolucją naukową w dziedzinie odmładzania, która możliwa była dzięki skrzyżowaniu technologii bio-inżynieryjnej i wieloletniego doświadczenia na płaszczyźnie doboru składników produktu. Kilka istotnych informacji o tej technologii:

  • Najbardziej obfitą w komórki macierzyste częścią ciała jest tkanka tłuszczowa.
  • Komórki macierzyste pobierane są z tkanki tłuszczowej w procesie hipoalergicznym.
  • Komórki macierzyste hodowane są na podłożu-medium zwanym „ośrodkiem warunków”, którego komórki przejmują cechy charakterystyczne dla komórek macierzystych.
  • „Cudowne molekuły”, które pozostawiają po sobie komórki macierzyste, są wyodrębniane z medium poprzez wyrafinowany proces filtracji.
  • Uzyskany efekt podłoża jest formułowany z innymi najnowocześniejszymi składnikami aby wytworzyć „jedyną w swym rodzaju” substancję powstrzymującą proces starzenia, LUMINESCE™ komórkowa surowica odmładzająca.
  • Surowica została opracowana z regularnych białek, cytokin, interleukin, które znajdują się w ludzkim ciele. W związku z identycznymi właściwościami białek w surowicy i białek znajdujących się w skórze, zachodzi idealna interakcja pomiędzy tym wyjątkowym produktem a naturalnymi procesami ciała ludzkiego.
  • Technologia komórek macierzystych dostarcza ponad 200 czynników wzrostu znajdujących się w skórze. Czynniki te wraz z cytokinami wnikają wgłąb skóry porami i szczelinami, aby dotrzeć do skóry właściwej, pokonując barierę naskórka.

Ta przełomowa technologia jest jednym z najbardziej istotnych osiągnięć naukowych na polu medycznym ostatnich pięćdziesięciu lat, czego efektem jest ekskluzywny produkt pomagający przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, jędrność, gładkość i elastyczność.

Synergiczne połączenie technologii komórek macierzystych i naturalnych procesów ciała stymuluje produkcję matrycy białek takich jak kolagen i elastyna. W rezultacie uzyskuje się spulchnienie i ujędrnienie skóry, co pomaga zmniejszyć zmarszczki i bruzdy.

Obrazek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s