JEUNESSE world

Wyglądaj młodo, bądź zdrowy i ciesz się z życia!

Naprawa DNA

Dodaj komentarz

Opóźnienie starzenia na poziomie komórkowym

Każdego dnia, komórki w organizmie są replikowane (powielane). Ten sam proces, który ewoluuje z prostej komórki do człowieka, a potem staje się stałym procesem: aby odnowić skórę, włosy, komórki krwi i niektóre narządy wewnętrzne.

Jeśli wrócimy do lekcji biologii, komórka replikuje się w dwóch fazach. Podczas pierwszego etapu – interfaza, komórka gromadzi substancje odżywcze i zaczyna się powielać DNA wewnątrz jego jądra. Następnie komórka dzieli się na dwie – faza mitozy. Ten sam proces zachodzi, gdy rozwija się dziecko. Nawet kiedy jesteśmy w pełni rozwinięci komórki nadal się dzielą. Jednak od momentu gdy jesteśmy dorośli, nasze komórki zaczynają wykazywać oznaki zużycia.

To trochę tak jak przy użyciu kserokopiarki. Pierwsza kopia oryginału jest ostra i wyraźna. Ale jeśli będziemy nadal kopiować to, co wychodzi z kopiarki, oryginalny obraz zaczyna się pogarszać. To samo dotyczy DNA w naszych komórkach.

Rola telomerów

Końcówki nici DNA są nazywane „telomerami„. Telomery są jak kołpaki ochronne na naszych genach, zawierające podstawowe informacje chromosomów wewnątrz. Przy każdorazowej replikacji komórek, niszczy się część telomeru. To skrócenie telomerów jest powielane w następnym podziale komórek i telomer ponownie skaraca się. Gdy telomer całkowicie zetrze sie, komórka osiągnie „starość” i traci zdolność do podziału.

Jeunesse i naprawa DNA

Naukowcy osiągnęli przełomowe wyniki w hamowaniu tego procesu starzenia poprzez ukierunkowanie komórek podczas interfazy. Wzbogacając komórki silnymi witaminami i minerałami, komórki są zdolne do replikacji w lepszym stanie i może to pomóc w utrzymaniu długości telomerów. A kiedy telomery wolniej sie skracają, wpływa to znacznie na opóżnienie procesów starzenia.

AM & PM Essentials Jeunesse są codziennymi suplementami naukowo sformułowane aby zarządzać telomerami przedłużając ich żywotność co pomaga opóźnić proces starzenia. Ponadto, dodatkowe składniki odżywcze AM Essentials wzmacniają energię, są wybrane w celu poprawy funkcji organizmu, które wymagają aktywności w ciągu dnia. Składniki odżywcze dostarczają witamin i minerałów potrzebnych na poziomie komórkowym do optymalnego funkcjonowania, w tym jasności umysłu i skupienia. PM Essentials dostarcza składników odżywczych, które są potrzebne, aby dać Ci spokojny sen i dostarczyć twojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do naprawienia komórkowej podczas spoczynku.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s